Žūrijas pārdomas par sacerējumu konkursu 2023

Sorry, this entry is only available in Latvian.

Par 2023. gada skolēnu sacerējumu konkursu, kuru kārtējo reizi, lai fakti nepazustu no Latvijas vēstures atmiņām, organizē fonds “Sibīrijas Bērni”.        
      Šogad, atšķirībā no iepriekšējo gadu sacerējumiem, jūtama kāda jauna vēsma. Ja agrāk, rakstot par drūmajiem izsūtījuma gadiem, galvenajā vietā figurēja cilvēku ciešanas, viņu spēks tās pārvarēt, darīt visu, lai glābtu tos, kuri paši nevar par sevi pastāvēt, tad šajos darbos parādās jaunas iezīmes. Varētu sacīt, ka tajos parādās brīdinājuma pazīmes par to, ka, vadoties sensenā tautas teiciena, ka vilks met spalvu, bet nemaina  tikumu, ieskanas bažas par to, ka nežēlīgā, nodevīgā kaimiņa vardarbības eskalācija var atkārtoties. Šodien to apliecina lielās Krievzemes iebrukšana miermīlīgajā Ukrainā. Par ko? Kādēļ? Labi, ka mūsu jaunieši nav palikuši malā kā vienaldzīgi skatītāji. Labi, ja arī viņos rodas domas par to, kāds “draudzīgs” kaimiņš ir mums austrumos. Vai tad tiešām tam visam notiekošajam var rast loģisku skaidrojumu? Nevar un nedrīkst. Uzteicams tas, ka daudzos sacerējumos ir skarbas domas par to, ka jādara viss, lai beigtu šīs šausmas.
                                                                                                              Kaspars Pūce

 

Paldies visiem, kas piedalījās radošajā konkursā. Paldies jūsu skolotājiem, kas jūs informēja un mudināja. Taču skolotāji varētu runāt un runāt, ja jūsos pašos nebūtu interese, nekas jēdzīgs nevarētu sanākt. Kā jau katrā konkursā, ir veiksmīgāki un ne tik veiksmīgi darbi. Uzrunāja tie, kur jūs paši esat patiesi, tāpēc, ja turpmāk kādam šī tēma neliekas interesanta, rakstiet! Tas būs jūsu personiskais viedoklis. Jūsu domas radīs piekritējus un apšaubītājus, bet jūs būsiet patiesi un no sirds pieskārušies tēmai. Ne kur taču nav likuma, kas vēstītu- tā nu gan nevajag rakstīt! Daudzi jūsu darbiņi ir neaizmirstami. Tie lielākoties balstās uz jūsu ģimenes stāstiem. Un sajūta ir tāda, ka jūs paši esat bijuši klāt šiem šaušalīgajiem notikumiem. Par ko cilvēkus izsūtija? Par to, ka viņi mīlēja savu tēvu zemi, strādāja tās labā. Ticēja Latvijas brīvvalsts idejai. Nenodeva to!
Mēs taču arī ticam Latvijai? Nav jāatbild ar skaļu: jā! Galvenais ir to veidot. Lai jums visiem gaišs ceļš, verot nākotnes durvis.
                                                                                                                             Valdis Lūriņš

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: