jūl 212020
 
2020.gada 14.jūnijā Valsts prezidenta pilī pulcējās 1941. gada 14. jūnijā uz Sibīriju aizvestie bērni,tagad jau sirmgalvji un viņu pavadoņi un zīmējumu un sacerējumu konkursa uzvarētāji.
Covid krīzes dēļ dalībnieku skaits bija ierobežots. Klātesošos uzrunāja Valsts prezidents Egils Levits,Guntis Ulmani,(Valsts prezidents 1993.-1999.), Rafaels Rozentāls, kurš dāvināja Egilam Levitam grāmatu “Šalom,Sibīrija”- par 1941. gada 14. jūnijā uz Sibīriju aizvestajiem ebreju bērniem. No visas Latvijas bija sabraukuši zīmējumu un sacerējumu konkursa laureāti, kuri saņēma naudas balvas, prezidenta kancelejas dāvanas, grāmatu “Sibīrijas bērni”, kā arī žūrijas balvas. Zīmējumu konkursa žūriju vadīja tēlniece Regīna Deičmane, sacerējumu konkursa žūriju vadīja pedagoģe Liveta Sprūde. Pēc konferences visi devās pie pieminekļa “Bārenīte” nolikt ziedus un tālāk uz Brīvības pieminekli klausīties prezidenta uzrunu.

Foto no Valsts prezidenta foto arhīva. 

Valsts prezidenta uzruna Rīgas pilī. https://www.president.lv/lv/jaunumi/zinas/valsts-prezidents-komunistiska-genocida-noziegumiem-nav-noilguma-26283#gsc.tab=0

 

12:30 notika ziedu nolikšana pie Bārenītes pieminekļa

13:30 Okupācijas muzejā Dzintra Gekas grāmatas “Šalom.Sibīrija!” atklāšana

http://okupacijasmuzejs.lv/lv/aktualitates/14-junija-muzeja-atvera-dzintras-gekas-gramatu-salom-sibirija-879/

No 14. jūnija Okupācijas muzejā apskatāma arī fonda veidotā ceļojošā izstāde “Sibīrijas bērni”, kas vēstī par 1941. gadā no Latvijas uz Sibīriju aizvesto bērnu likteņiem.

14:15 LTV1 notika filmas “Sibīrijas bērni. Mēs atceramies.” pirmizrāde.

 

 

 Posted by at 8:17

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: