21. martā, plkst. 16 Liepājas okupācijas muzejā grāmatas ”Kur palika Tēvi?” prezentācija

Sorry, this entry is only available in Latviski.

Dalīsies pārdomās par izdoto grāmatu “Kur palika Tēvi?” un filmu “Tēvi Tur”Ceturtdien, 21. martā, plkst. 16 Liepājas okupācijas muzejs sadarbībā ar fondu ”Sibīrijas bērni” rīko Dzintras Gekas nesen izdotās grāmatas ”Kur palika Tēvi?” prezentāciju Liepājas okupācijas muzeja zālē K. Ukstiņa ielā 7/9. Sarīkojumā tiks demonstrēta arī filma ”Tēvi tur”

Sarīkojumā grāmatas autore un kinorežisore Dzintra Geka-Vaska, komponists Pēteris Vasks, operatori Aivars Lubānietis un Viktors Grībermanis dalīsies pārdomās par fonda izdoto grāmatu ”Kur palika Tēvi?” un filmu ”Tēvi Tur”. Sarīkojumā fragmentus no grāmatas lasīs Emīls Dreiblats. Atmiņās par sava tēva likteni dalīsies Jānis Dreiblats, Māris Zīders un Aija Aļļe.

Grāmata ”Kur palika Tēvi?” ir fonda ”Sibīrijas bērni” vairāku gadu darbs. Tajā iekļauts vēsturnieka Aināra Bambala pētījums par Gulaga nometnēm, uz kurieni 1941. gadā tika izsūtīti latviešu vīrieši.

Grāmatā ievietotas arī Jēkaba Graudiņa atmiņas par Vjatlagā piedzīvoto, vēsturnieka Vladislava Veremjova, Sodu izpildīšanas pārvaldes arhivāra, pētījums par Vjatlagā ieslodzītajiem latviešiem un Artūra Stradiņa Vjatlaga dienasgrāmata.

Grāmatā apkopotas 1941. gadā uz Sibīriju izsūtīto bērnu atmiņas par tēvu zaudējumu, ģimeņu un tēvu fotogrāfijas un mūsdienu bērnu izpratne par deportācijām zīmējumos un sacerējumos. Grāmatā ievietotas arī fotogrāfijas no fonda ”Sibīrijas bērni” rīkotās ekspedīcijas uz Vjatlagu un Solikamsku, uz kurieni 2011. gadā devās tie, kas bērnībā zaudēja tēvus.

Filma ”Tēvi tur” ir Dzintras Gekas vispersonīgākā filma, ”jo tā ir arī par manu tēvu, par visiem vīriem, kuri izdzīvoja un neizdzīvoja Gulaga nometnēs. Par viņu gara spēku. Ja es nebūtu nevienu filmu par Sibīriju uztaisījusi, es gribētu būt uztaisījusi šo vienīgo filmu, jo tas ir par to laiku, par tām ciešanām, kas nodarītas mūsu tautai,” saka režisore Dzintra Geka.

Dalība pasākumā – bez maksas.

https://www.liepajniekiem.lv/zinas/kulturvide/pievers-uzmanibu/dalisies-pardomas-par-izdoto-gramatu-kur-palika-tevi-un-filmu-tevi-tur-2/?fbclid=IwAR2Y-Wmjaa5i7M0crl552Veb4Ye569Fz_IgEeqiRFrLZj9EHA1OOJLIgEF8

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.