Ilmārs Knaģis “Ne mēs tos laikus izdomājām“ pieejama pdf formātā

Ilmārs Knaģis “Ne mēs tos laikus izdomājām“

Ilmārs Knaģis ir leģendārs vīrs, kuram nu jau aprit 92. gadi. Interesanta un vērtīga ir grāmatas pirmā daļa par 20. gs. 30. gadiem Latvijas mazpilsētā Jēkabpilī, par mazā zēna piedzīvojumiem pirmās brīvvalsts laikā. Grāmatas otrā daļa vēsta par Sibīrijas periodu. Trešā nodaļa atgriežas mūsdienās, kad Latvija atkal ir brīva. Ilmārs apraksta savas un likteņbiedru sajūtas, ko papildina ar informāciju par politisko, ekonomisko un kultūras situāciju valstī.
Grāmata būs vērtīgs ieguvums visām paaudzēm. Visi, kas pasūtīs papīra grāmatu, saņems grāmatu arī PDF formātā.

ilmars knagis knagis ilmars knagis there was such a time


Grāmatas maketētāja ir Vanda Voiciša, kura maketējusi grāmatas „Sibīrijas bērni“ abus sējumus trīs valodās. Grāmata „Sibīrijas bērni“ angļu valodā 2012.gadā saņēmusi balvu „Zelta ābele“. Grāmatu drukājam Talsu tipogrāfijā.

Ilmārs Knaģis (1926) ir viens no Latvijas represēto organizācijas un fonda «Sibīrijas bērni» dibinātājiem. Jau kopš 1987.gada viņš organizējis un vadījis latviešu izsūtījuma vietu apzināšanas ekspedīcijas, kā arī piemiņas zīmju atjaunošanu un uzstādīšanu dažādās nometinājuma vietās. Par nopelniem izsūtīto piemiņas saglabāšanā 1996.gadā apbalvots ar Trīszvaigžņu ordeni. Saņēmis Barikāžu aizstāvju godazīmi. Sarakstījis grāmatu «Bij tādi laiki», stāstu par par diviem (1941. un 1949.gada) izsūtījumiem.

 «Smags liktenis piemeklēja mūsu tautu XX gadu simtenī. Svešas, naidīgas varas, sveši kari un revolūcijas simtiem tūkstošus latviešu izmētāja pa visu pasauli. Arī gandrīz visus manus skolas biedrus, bērnības draugus un radus. Gan Anglijā, gan Austrālijā, gan ASV un Vācijā, Kanādā un Jaunzēlandē. Ne viens vien guļ arī Volhovas purvos un tepat Kurzemes smiltājā. Arī krievu un vācu nāves nometnēs. Veselas dzimtas tikai izkaisītas pa plašo pasauli. Arī mana dzimta. Mans vectēvs Dāvis Knaģis gāja bojā bēgļu gaitās Krievijā 1920.gadā. Vecāmāte Minna Knaģis mira bēgļu gaitās Vācijā 1945.gadā. Tēvs Emīls Knaģis gāja bojā 1941.gadā Krievijas nāves nometnē Vjatlagā. Tēva brālis Alberts Knaģis mira trimdā Anglijā.
Viņu piemiņai šī grāmata.»
Ilmārs Knaģis

Fonds «Sibīrijas bērni» 2009.gada jūnijā izdeva Ilmāra Knaģa atmiņu grāmatas «Bij tādi laiki» tulkojumu angļu valodā («There Was Such a Time»). Izdevums ir labi pieprasīts no ārzemnieku puses, sūtam to uz ASV, Kanādu un Austrāliju un dāvinām interesentiem.

Grāmatas «Bij tādi laiki» tulkojumu krievu valodā («Такие были времена») izdevām 2010.gadā. Katru gadu braucot ekspedīcijā uz Krieviju, grāmatas dāvinām muzejiem, skolām, biedrībām “Memoriāls”. Esam saņēmuši labas atsauksmes, grāmatas izsūtam pa pastu.

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.